Jak się pozbyć uciążliwego najemcy?

Gdy wynajmujemy mieszkanie, już na etapie podpisywania umowy warto zabezpieczyć się na wypadek problemów z lokatorami. Jeśli nie będą oni opłacać czynszu, będą niszczyć mieszkanie lub swoim zachowaniem zakłócać spokój sąsiadów właściwie skonstruowana umowa pozwoli przyśpieszyć proces eksmisji.

Czytaj dalej

podnajem mieszkania przez agenta

Co to jest podnajem mieszkania

Podnajem, szczególnie instytucjonalny jest już bardzo popularny na zachodzie. Na Polskim rynku większość właścicieli mieszkań wynajmuje je prywatnie, samodzielnie zarządzając lokalem. Istnieją jednak sytuacje, gdy pośrednik jest niezbędny. Kiedy właściwie powinniśmy go szukać? I na czym dokładnie polega podnajem i jak korzystać z niego bezpiecznie? Sprawdźmy.

Czytaj dalej

zakup mieszkania na inwestycje

Zakup mieszkania na wynajem

Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem mieszkania pod wynajem, zapewne robisz to pod wpływem obiegowej opinii, że na mieszkaniach się nia traci. Jest to prawda, bo w długoterminowej perspektywie zyskują one na wartości. Wynajem jest z kolei opcją na wypracowanie z takiej nieruchomości dodatkowego dochodu. Jednak nie jest to inwestycja pozbawiona ryzyka. Jak najbardziej może być opłacalna, pod warunkiem, że wykonasz ją ze świadomością tego, na co należy zwracać uwagę.

Czytaj dalej

Najem krótkoterminowy

Najem krótkoterminowy i długoterminowy

Decyzja o trybie wynajęcia nieruchomości to jeden z kluczowych wyborów, z którym właściciele nieruchomości na najem muszą się zmierzyć. W tym kontekście najem krótkoterminowy i długoterminowy to dwie główne opcje, pomiędzy którymi można wybierać. Oba typy najmu mają swoje unikalne zalety i wady, różnią się one także pod względem podatków, kosztów zarządzania, stabilności dochodów, a także praw i obowiązków zarówno najemcy, jak i wynajmującego. Co nie oznacza, że nie mają cech wspólnych, takich jak chociażby cel działania czy konieczność dbania o nieruchomość. Artykuł ten ma za zadanie przybliżyć czytelnikom kluczowe aspekty każdego z tych modeli wynajmu, aby pomóc w podjęciu świadomej decyzji.

Czytaj dalej

podnajem mieszkania

Biznes podnajmu – jak zarabiać pieniądze na cudzych mieszkaniach?

Podnajem, po angielsku “rent”, to rent to coraz prężniej rozwijający się segment rynku nieruchomości. W Polsce większość lokali dostępnych lokatorom jest zarządzana przez właścicieli. Jednak bywa tak, że warunki nie pozwalają rentierem zajmować się mieszkaniem i wspierać lokatorów. Właśnie wtedy potrzebny jest pośrednik, który zajmie się obsługą najmu. Jakie są jego obowiązki i jakich kompetencji się od niego wymaga?

Czytaj dalej

bezpieczny najem mieszkania

Jak bezpiecznie wynająć mieszkanie

W ostatnim czasie coraz więcej mówi się o tym, że wynajem mieszkań to ryzykowne przedsięwzięcie. Wynika to z polskiego prawa, które mocno chroni najmującego, często pozostawiając właściciela w patowej sytuacji. Ze względu na to tym bardziej warto dobrze się przygotować i przeprowadzić wynajem tak, aby był jak najbardziej bezpieczny dla obydwu stron.

Czytaj dalej

© Copyright 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.