STARSZE AKTUALNOŚCI

Dwie drużyny żeńskie i osiem męskich wzięło udział w XV Ogólnopolskim Integracyjnym Turnieju Siatkówki „Żadnych Granic – Brodnica 2018”. Puchar Burmistrza Brodnicy zdobył zespół Turbopiaskowanie z Lidzbarka Warmińskiego. W finale pokonał drużynę Jednostki Wojskowej z Brodnicy, a trzecie miejsce zajęła ekipa Transport Jakubowski z Cichego. W sumie startowało ponad stu uczestników.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Brodnicy przeprowadził integracyjny turniej Żadnych Granic po raz trzeci. Wspólne rozgrywki przeprowadzono po raz pierwszy w 2003 roku w hali w Górznie. Inicjatorem był ówczesny kierownik miejscowej hali Robert Stańko, który nawiązał współpracę z prezesem stowarzyszenia PZSN Start Zygmuntem Kaweckim. Wówczas trzykrotni mistrzowie świata w kategorii niepełnosprawnych okazali się najlepsi zdobywając główne trofeum. Od 2016 roku impreza kontynuowana jest przez OSiR w Brodnicy. W miniony weekend w dniach 28 – 29 kwietnia do rywalizacji przystąpiło osiem zespołów męskich i po raz pierwszy dwa zespoły kobiet. Gościem tegorocznego turnieju była kadra Łódzkiego Klubu Sportowego Głuchych. - Nadrzędną ideą turnieju jest uświadomienie i przekonanie społeczeństwa o tym, że nie ma żadnych granic ani barier fizycznych dla osób niepełnosprawnych czynnie uprawiających sport – stwierdził główny organizator Robert Stańko. - Dziękuję wszystkim drużynom, że podjęli walkę na trzech boiskach w hali OSiR. Cieszę się, iż po raz pierwszy zaprezentowały się dwie kobiece reprezentacje. Może w przyszłym roku będzie jeszcze więcej chętnych.

Panie rozegrały każdego dnia po jednym meczu i dwukrotnie po 3:0 wygrała ekipa Transport Jakubowski z Cichego. Brawa należą się także zespołowi absolwentek z Gimnazjum nr 1 w Brodnicy, które wystąpiły pod szyldem BEDAR. Są wdzięczne państwu Beacie i Dariuszowi Choszczewskim za pomoc w realizacji występu na imprezie.  Zwycięski zespół z Cichego wystąpił w składzie: Anna Janczak, Marta Janczak, Anna Wiśniewska, Natalia Otremska, Aneta Murawska, Sara Czarska, Patrycja Komosińska, Katarzyna Wołowska. Panie z drużyny BEDAR zagrały w składzie: Wiktoria Dikau, Kamila Michałkiewicz, Natalia Panek, Milena Chaniewska, Julia Szczepaniak, Karolina Krajnik, Paulina Zalewska, Klaudia Choszczewska.

Osiem zespołów męskich podzielono na dwie grupy eliminacyjne, Po rozegraniu sześciu spotkań w każdej ustalono kolejność, w wyniku której do gry o czołowe cztery miejsca przystąpiły zespoły z pierwszej i drugiej pozycji. Te z dalszych lokat rywalizowały o miejsca 5 - 8.

Do najlepszej czwórki awansowały ekipy Wojska i Cichego oraz z Dragacza i Lidzbarka Warmińskiego. W niedzielę rozegrały dwa mecze półfinałowe, z których do finału awansowali zwycięzcy. Pokonani zagrali o trzecie miejsce, które zdobył zespół Transport Jakubowski, który pokonał LZS Dragacz. Puchar burmistrza Brodnicy Jarosława Radacza, którego w jego imieniu wręczał wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Zbigniew Gutowski, zdobyła drużyna Turbopiaskowanie z Lidzbarka Warmińskiego. Goście wygrali z Jednostką Wojskową 2:0. Na piątym miejscu uplasował się Perfekt Dom, szóste zajęły Młode Wilki ze Świecia nad Osą, siódme ŁKS Głuchych z Łodzi, a szóste Alternatywa „6” z Powiatu Brodnickiego. Podczas całych rozgrywek, a także na wspólnej integracyjnej kolacji w hotelu Stork panowała sympatyczna atmosfera. Przewodniczący rady Miejskiej Roman Pawlak wręczył pamiątkowy puchar reprezentacji Łódzkiego Klubu Sportowego Głuchych. Organizator turnieju Robert Stańko wyróżnił pamiątkami wszystkie zespoły z medalami i okolicznościowymi koszulkami włącznie, a sponsorów uhonorował okolicznościowymi gadżetami. Podziękował im za okazaną pomoc licząc na dalszą współpracę przy okazji kolejnych turniejów integracyjnych. Sympatykami imprezy byli Urząd Miejski w Brodnicy, Gimnazjum nr 1 Brodnica, Stowarzyszenie Osób Poszkodowanych w Wypadkach Komunikacyjnych, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Miasta i Gminy Górzno, Santander Consumer Bank, Firmy Gotec Polska, AS – MO, Centrum Budowlane CB, Hildebrandt, Folmar, Cerako, Vidox, Vindix SA, Vorwerk, Arago Toruń, Socha Group, Transport Jakubowski, Galeria Brodnica, Budownictwo Ogólne – Usługi Wojciech Warachowski, Tamex - Obiekty Sportowe, Zakład Instalatorstwa Elektrycznego Benedykt Bojanowski, Żal – Mix oraz MPWiK Brodnica. 

Głównym sędzią i spikerem zawodów był Wojciech Kupczyk, a wszelkie spory na boisku rozstrzygali Piotr Głowacki, Adam Szymański i Marek Tuptyński. Protokoły prowadziły uczennice Szkoły Podstawowej nr 3 w Brodnicy Weronika Kobyłecka, Aleksandra Zielińska, Aleksandra Lewandowska, Zuzanna Sobiecka, Weronika Kwiatkowska i Małgorzata Boba. O zdrowie uczestników sportowych zmagań dbała pielęgniarka Hanna Jaworska, a obsługę techniczną sprawowali pracownicy OSiR w Brodnicy.

Wojciech Kupczyk

RASTER

XV Integracyjny Turniej Siatkówki „Żadnych Granic” o Puchar Burmistrza Brodnicy – 28 -29.04.2018 r.
Mecze kobiet: Transport Jakubowski Ciche – Gimn. nr 1 Brodnica 3:0 i 3:0
Rozgrywki mężczyzn w grupach:

A: 1. Transport Jakubowski 8 pkt 6:1, 2. Dragacz 5 pkt 4:3, 3. Świecie nad Osą 5 pkt 4:4, 4. Łódź 0 pkt 0:6
B: 1. Wojsko 8 pkt 6:1, 2. Lidzbark Warmiński 7 pkt 5:2, 3. Perfekt Dom 3 pkt 2:4, 4. Alternatywa 0 pkt 0:6
Grupa miejsc 5 – 8: Perfekt Dom – Łódź 2:0 i Świecie nad Osą – Alternatywa 2:1
Mecz o 7 miejsce: Łódź – Alternatywa 2:1
Mecz o 5 miejsce: Perfekt Dom – Świecie nad Osą 2:1
Grupa miejsc 1 – 4: Półfinały: Lidzbark Warm. – Transport Jakubowski 2:1 i Wojsko – Dragacz 2:0
Mecz o 3 miejsce: Transport Jakubowski – Dragacz 2:0
Mecz o 1 miejsce: Lidzbark Warm. – Wojsko 2:0 (25:21, 25:20)

Końcowa kolejność: 1. Turbopiaskowanie Lidzbark Warmiński, 2. Jednostka Wojskowa 3537 Brodnica, 3. Transport Jakubowski Ciche, 4. LZS Dragacz , 5. Perfekt Dom Brodnica, 6. Młode Wilki Świecie nad Osą, 7. ŁKS Łódź, 8. Alternatywa „6” Powiat Brodnicki

Tekst i podsumowanie turnieju - Wojciech Kupczyk, redaktor Czas Brodnicy 

 

OBIEKTY OSIR

 • OBIEKTY - SYNTETYCZNE BOISKO PIŁKARSKIE
  OBIEKTY - SYNTETYCZNE BOISKO PIŁKARSKIE
 • OBIEKTY - HALA SPORTOWO - WIDOWISKOWA
  OBIEKTY - HALA SPORTOWO - WIDOWISKOWA
 • OBIEKTY - STADION MIEJSKI
  OBIEKTY - STADION MIEJSKI
 • OBIEKTY - SIŁOWNIA
  OBIEKTY - SIŁOWNIA
 • OBIEKTY - KORTY TENISOWE
  OBIEKTY - KORTY TENISOWE
 • OBIEKTY - SAUNA
  OBIEKTY - SAUNA
 • OBIEKTY - SKATEPARK
  OBIEKTY - SKATEPARK
 • OBIEKTY - PRZYSTAŃ KAJAKOWA
  OBIEKTY - PRZYSTAŃ KAJAKOWA
 • OBIEKTY - KRĘGIELNIA
  OBIEKTY - KRĘGIELNIA
 

WSPÓŁPRACA