OBIEKTY

hala widowiskowo - sportowa

Pełnowymiarowa hala widowiskowo – sportowa „Księżniczka” oddana została do użytku w sierpniu 2006 roku. Budynek hali to bardzo dobrze wyposażony kompleks sportowy, w którym rozgrywane są zawody o randze ogólnokrajowej oraz europejskiej. Na stałych trybunach zlokalizowanych w obiekcie może zasiąść 650 widzów oraz, w razie konieczności, istnieje możliwość dostawienia kilkaset miejsc siedzących na płycie głównej boiska. Ściany hali i sufit zostały wyłożone specjalnym materiałem, który zapewnia świetną akustykę. Na hali oprócz różnego rodzaju imprez sportowych organizowane są również imprezy kulturalne i artystyczne. Na terenie całego obiektu zainstalowano zaawansowany system monitoringu audiowizualnego.

Obiekt został podzielony na trzy części:

1. Budynek administracyjny z  głównym wejściem do hali, kasą biletową, portiernią, szatnią dla widzów, salami do ćwiczeń, salą konferencyjną,  sauną,  windą, w tej części mieści się również biuro OSiR.
2. Halę widowiskowo-sportową z boiskiem wielofunkcyjnym, widownią i szatniami dla zawodników
3. Profesjonalnie wyposażoną siłownię i 4 torową kręgielnię klasyczną

Przy hali zlokalizowane są również: stadion piłkarski, syntetyczne boisko do piłki nożnej, 5 kortów o nawierzchni ceglanej, boisko do siatkówki plażowej, skatepark oraz przystań kajakowa i pole biwakowe.

Dane techniczne:

– wymiary płyty boiska 31 x 47 m, elektryczne kotary dzielące boisko główne na trzy sektory,
– widownia na 650 miejsc,
– minimalna wysokość hali nad boiskiem 12,5 m,
– łączna powierzchnia użytkowa – 5 894 m2,
– łączna kubatura 42 331 m2,
– miejsca parkingowe na 99 samochodów osobowych.